Wednesday’s Results
Cedarville 63, West Jefferson 53: Casey (WJ) 10; Cross (C) 29.
Hamilton 49, Middletown 44: Williams (M) 19; Robinson (H) 21.
Girls Basketball
Wednesday’s Results
Badin 40, Northwest 34: Broermann (B) 11.
Beavercreek 60, Miamisburg 31: Pringle (M) 10.
Benjamin Logan 54, Bellefontaine 40
Butler 57, West Carrollton 33
Centerville 66, Lebanon 62: Stanley (C) 18; Straw (L) 21.
Edgewood 46, Harrison 31: Allen (E) 12; Harmon (H) 11.
Fairborn 47, Sidney 40
Jonathan Alder 75, Indian Lake 34
Kenton Ridge 54, Graham 31: Johannes (G) 16.
Lehman Catholic 59, Hardin Northern 25: McFarland (LC) 13; Grappy (HN) 15.
Little Miami 49, Talawanda 41: Kuritar (LM) 26; Brown (T) 23.
Middletown 53, Lakota East 49: Burks (M) 16; Hatfield (LE) 15.
Northmont 61, Piqua 20
Spg. Shawnee 73, Urbana 29: Lyons (U) 19.
Springboro 56, Wayne 27: Diehl (S) 13; Bohanon (W) 9.
Tippecanoe 67, Stebbins 47: Mader (T) 26.
Tecumseh 86, Northwestern 28: Griffitts (T) 26; Gillman (N) 10.
Trotwood 70, Troy 31
Waynesville 47, Oakwood 34: Ketterer (O) 12; Sizer (W) 15.
Thursday’s Results
Anna 54, Houston 36
Ansonia 56, National Trail 41
Coldwater 75, Delphos St. John’s 40: Hoying (C) 23.
Covington 50, Greenville 33: Whiteman (C) 22; Gilbert (G) 11.
Dunbar 86, Meadowdale 2: Cole (D) 20.
Fort Loramie 60, Botkins 36
Franklin Monroe 52, Bradford 34: Brumbaugh (FM) 29; Miller (B) 16.
Greeneview 71, Fairbanks 41: Fife, Sweat (G) 18; Stidham (F) 23.
Greenon 50, West Jefferson 32: Ware (G) 25.
Kenton 64, St. Marys 52: Miller (K) 18; Mele (SM) 20.
Lakota West 60, Fairfield 41: Prohaska (LW) 15; Bailey (F) 15.
Legacy Christian 62, Dayton Christian 41: Hess (LC) 21.
Marion Local 41, Parkway 28: Koening (ML) 17.
Mechanicsburg 47, Southeastern 34: Schipfer (M) 14; Shepherd (S) 14.
Miami East 43, Bethel 33
Minster 47, New Bremen 44: Pregner (M) 14; Jones (NB) 17.
Monroe 56, Fenwick 43
Northeastern 42, Madison Plains 22: Suchland (N) 27.
Oakwood 56, Chaminade Julienne 52: Hapgood (O) 31.
Russia 27, Jackson Center 21: Poling (R) 10; Clark (JC) 7.
St. Henry 47, New Knoxville 38
Tecumseh 66, Northmont 48: Thomas (T) 25; Hoschouer (N) 12.
Triad 59, Catholic Central 50: Vanninen (T) 22.
Tri-Village 56, Tri County North 33: Printz (TV) 17; Stupp (TCN) 24.
Valley View 62, Eaton 35: Stidhman (VV) 15; Dungan (E) 9.
Versailles 44, Fort Recovery 30
West Liberty-Salem 38, Cedarville 35
Wilmington 68, Clinton Massie 49: Jackson (W) 28.
Boys Bowling
Wednesday’s Results
Ben Logan 2502, Tecumseh 2418
Carroll 2349, Chaminade Julienne 1845
Southeastern 2042, Greeneview 1888
Thursday’s Results
Carroll 2435, Monroe 2382
Girls Bowling
Wednesday’s Results
Ben Logan 2410, Tecumseh 2020
Greeneview 1504, Southeastern 1464
Thursday’s Results
West Liberty-Salem 1982, Northeastern 1538
Wrestling
Wednesday’s Results
Oakwood 43, Monroe 27
Thursday’s Results
Beavercreek 43, Centerville 26
Coldwater 68, Lima Senior 4
Coldwater 57, Milton Union 18
REPORTING RESULTS
Contact the Cox Media Group Ohio (Dayton Daily News, Springfield News-Sun and Journal-News) with scores and results as soon as possible after varsity high school athletic contests by email only at sports@coxohio.com. Please include any details from your contest that you would like published along with a contact name and phone number. All printed results will be final scores only.
A daily roundup of high school results will be posted on each paper’s website at:
DaytonDailyNews.com/sports/
SpringfieldNewsSun.com/s/sports/
Journal-News.com/sports/